Przejście na emeryturę. Jak podziękować współpracownikom?
Przejście na emeryturę. Jak podziękować współpracownikom?
Przejście na emeryturę jest emocjonującym momentem w życiu, szczególnie dla osób aktywnych zawodowo. Podziękowanie swoim współpracownikom to świetny sposób na okazanie wdzięczności za życzliwość i otrzymane wsparcie na przestrzeni ostatnich miesięcy lub lat. Nawet jeśli nie łączyły Was zażyłe relacje, krótkie pożegnanie jest wyrazem szacunku. Wyrażając swoje uczucia adekwatnie do sytuacji, pokażesz swoim współpracownikom, jak ważny był dla Ciebie ten czas.
 

Jak podziękować za współpracę odchodząc na emeryturę?

Jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się nie tylko, jak ogólnie będzie on wyglądał, ale także stale zadajesz sobie jedno pytanie: odchodzę na emeryturę – jak podziękować?. Choć Internet jest aktualnie jedną z metod komunikacji, wysłanie zwykłego e-maila lub wiadomości na grupie pracowniczej, może okazać się niezbyt trafionym rozwiązaniem.

Jak więc podziękować z klasą? Możesz wręczyć własnoręcznie napisany list, upominek, a w przypadku długiego stażu pracy i zbudowania głębszych relacji ze współpracownikami – zorganizować imprezę pożegnalną, bądź wypad za miasto.

Równie popularną praktyką jest przygotowanie trwającego maksymalnie godzinę pożegnania w miejscu zatrudnienia, podczas którego uraczysz współpracowników mały poczęstunkiem i wygłosisz krótką przemowę. Ta forma wymaga zazwyczaj niewielkich nakładów finansowych, ale jednocześnie może stanowić genialną niespodziankę dla współpracowników!

Pożegnanie w pracy – poczęstunek. Co przynieść na pożegnanie w pracy?

Osoby odchodzące na emeryturę, na swoje pożegnanie najczęściej przynoszą coś słodkiego. Może być to ciasto domowej roboty, babeczki, czy Twoje ulubione czekoladki. Mniej banalnym sposobem jest wręczenie współpracownikom ciasteczek z wróżbą. Wyobraź sobie tę ekscytację, gdy będą przełamywać je, aby dowiedzieć się, co czeka ich w najbliższej przyszłości! Jest to nie tylko forma podziękowania, ale także fajna zabawa.

Jeśli nie za bardzo masz talent do przygotowywania słodkości, albo po prostu nie masz na to czasu, możesz skorzystać z oferty firmy zajmującej się przygotowywaniem ich na zamówienie. Umożliwiają one umieszczenie spersonalizowanego tekstu na opakowaniu, w związku z czym każdy ze współpracowników może otrzymać produkt dedykowany właśnie jemu. W taki sposób wręczysz im nie tylko przekąskę, ale także pamiątkę z Twojego ostatniego dnia w pracy przed przejściem na emeryturę.

 

 

Jak ładnie podziękować za współpracę?

Poszukujesz bardziej unikalnego rozwiązania? Chcesz zorganizować coś, czego nigdy nie zorganizował nikt inny? Zastanów się, czy ktoś przed Tobą wpadł na to, aby wręczyć swoim współpracownikom karty upominkowe z ich własnym imieniem? Albo, w porze letniej, zaplanował spotkanie na plaży miejskiej, gdzie na współpracowników czekają dedykowane leżaki i najsmaczniejsze drinki na świecie? Taka forma podziękowania sprawi, że za każdym razem, gdy na niego spojrzą, będą wspominać, jak kreatywnym jesteś człowiekiem!

Co napisać współpracownikom na pożegnanie?

Jak już wiesz, możesz użyć pisemnych notatek, listów, liścików lub kartek, aby wyrazić swoje uczucia w najbardziej odpowiedni, a zarazem szczery sposób. Znalezienie odpowiednich słów może być jednak nie lada wyzwaniem.

Przygotowane przez Ciebie podziękowanie w formie pisemnej, może być dowolnej długości. Tak naprawdę, nie ma żadnych szczegółowych wytycznych – może być to zarówno kilka zdań, jak i stron. W tekście powinieneś zawrzeć wszystko, co chciałbyś przekazać swoim współpracownikom. Pamiętaj jednak, że jeśli Wasza współpraca nie zawsze układała się pomyślnie, nie wspominaj o tym! Pożegnanie piszesz po to, aby rozstać się w dobrej atmosferze. Nie pal za sobą mostów, ponieważ każda branża ma swoich specjalistów. Opinia o nich jest ważna nie tylko podczas wykonywania zawodu, ale także po przejściu na emeryturę.

 

 

Jak zorganizować przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę?

Bez względu na to, czy odchodzisz na emeryturę z pracy w korporacji, małej firmy rodzinnej, czy jesteś szefem dla dwóch osób, zorganizowanie większego przyjęcia również jest genialnym pomysłem na podziękowanie współpracownikom za obecność i wsparcie. Oczywiście, wymaga to większego zaangażowania, jak i posiadania zaplecza finansowego, ale bez dwóch zdań jest warte rozpatrzenia.

Jak zorganizować przyjęcie? Po pierwsze, wybierz idealne miejsce, do którego każdy z Twoich współpracowników będzie mógł łatwo dotrzeć. Najlepiej, aby było ono zlokalizowane w obrębie miejscowości, w której znajduje się miejsce pracy.

Wybrałeś miejsce? Świetnie, pierwszy, milowy krok jest już za Tobą! Przygotuj zaproszenia i wręcz je swoim współpracownikom. Nie musisz stawiać na standardową formę kartki – równie dobrze może być to czekolada z napisem zaproszenie na przyjęcie pożegnalne lub moja emerytura.

Teraz pozostaje Ci tylko odliczanie kolejnych dni do tego wyjątkowego wydarzenia!

Co powiedzieć przy przejściu na emeryturę?

Pamiętaj, że nie musisz być urodzonym mówcą, aby wygłosić kilku zdań na. Nie musi, a wręcz nie powinien być to elaborat – przygotowana przemowa powinna być krótka i zwięzła.

O czym wspomnieć podczas przemówienia? Podziękuj za życzliwość, okazane wsparcie, przyjaźń oraz atmosferę, jaką wszyscy starali się budować. Życz wszystkim wszystkiego dobrego, a także zaproś na ewentualny poczęstunek lub inny rodzaj podziękowania. Całe przemówienie nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Osoba odchodząca na emeryturę – co wręczyć?

Jesteś szefem lub menedżerem, a jeden z Twoich współpracowników w niedalekiej przyszłości odchodzi na emeryturę? Warto wręczyć mu upominek, dzięki któremu będzie mógł miło wspominać chwile spędzone w pracy. Do najpopularniejszych wyborów należą:

  • Czekolady i czekoladki w ozdobnym opakowaniu – w tym uwielbiane przez wszystkich krówki;
  • Bukiet kwiatów z bilecikiem zawierającym parę miłych słów;
  • Gigantyczne kartki z pozdrowieniami od wszystkich pracowników;
  • Albumy i ramki ze wspólnymi zdjęciami;
  • Boxy i bukiety prezentowe z produktami uwielbianymi przez przyszłego emeryta, np. miodem, słodyczami i ulubioną kawą lub herbatą;
  • Prezent nawiązujący do pasji osoby, którą chcesz obdarować – motoryzacji, ogrodnictwa, sportu, wędkarstwa, jeździectwa, podróży, gór, czy zwierząt domowych;
  • Zestawy prezentowe składające się z wysokiej jakości naturalnych lub luksusowych kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała;
  • Koszulki i bluzy z zabawnymi napisami nawiązującymi do przejścia na emeryturę;
  • Notesy, wagi, kubki, termosy, kieliszki, kufle oraz inne drobne, aczkolwiek przydatne przedmioty w życiu codziennym;
  • Butelka whisky, wina lub innego trunku zawierająca dedykowaną etykietę.

 

 

 

Jeśli chodzi o słowne podziękowanie pracownikowi, powinno ono być podobne do tego, które sam mógłby wygłosić. Podziękuj za wkład pracy, wyróżnij jego najmocniejsze strony, a także życz mu wszystkiego najlepszego na całkowicie nowej drodze życia. Możesz też poprosić pozostałych pracowników, aby napisali na kartce miłe słowa dla osoby przechodzącej na emeryturę i publicznie je odczytać. Z pewnością będzie jej miło, jeśli dowie się, jak ważnym elementem zespołu była!

Z różnych przyczyn nie będziesz w stanie przekazać podziękowania osobiście? Przemyśl, co chciałbyś mu powiedzieć i przygotuj list, który wyślesz lub przekażesz przełożonemu co najmniej dwa dni przed planowanym odejściem Twojego pracownika. W ten sposób dasz mu do zrozumienia, że choć nie macie okazji zobaczyć się w rzeczywistości, nie zapomniałeś o tym ważnym dniu.

Jak podziękować współpracownikom? Przejście na emeryturę

Upominki pożegnalne emerytalne mogą być naprawdę różne. To, na jaki się zdecydujesz, zależy głównie od Twoich relacji ze współpracownikami, zajmowanego stanowiska, stażu pracy, a także samego budżetu, jaki masz w planach przeznaczyć. Personalizowane czekolady, ciasteczka z wróżbą, karty prezentowe, koszulki i bluzy z zabawnymi napisami, czy o wiele bardziej wyszukane pomysły – każdy sposób na podziękowanie jest dobry! Wierzymy, że dzięki naszym wskazówkom uda Ci się znaleźć najlepszą formę dla siebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl