Co podarować na Dzień Kobiet i jak docenić panie w tym szczególnym dniu?
Co podarować na Dzień Kobiet i jak docenić panie w tym szczególnym dniu?

Co podarować na Dzień Kobiet i jak docenić panie w tym szczególnym dniu?

Nie da się zaprzeczyć, że Dzień Kobiet w istocie powinien być świętem wszystkich pań. W końcu to najlepszy moment, by mężczyźni mogli docenić ich wkład w życie społeczne i zawodowe. Kiedyś do głównych prezentów należały rajstopy i goździki, czyli towary deficytowe. Dziś, gdy jest dostęp do wszystkiego, warto postawić na upominki na Dzień Kobiet, które umilą dzień przy kawie i ploteczkach z koleżankami. Idealnie się sprawdzą więc słodkości. Są oczywiście również inne sposoby, by uhonorować panie w tym szczególnym dniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skąd wziął się Dzień Kobiet i dlaczego należy go w sposób szczególny obchodzić w zakładach pracy?

Choć pierwsze wzmianki o Dniu Kobiet pochodzą z okresu Starożytności, kiedy to oddawano cześć bogini Junonie, opiekunce kobiet, a mężczyźni swoim żonom wręczali drobne upominki, to jednak Międzynarodowy Dzień Kobiet zaczęto świętować w momencie, gdy kobiety rozpoczęły walkę o swoje prawa. Zatem ściśle wiąże się z sufrażystkami. W Polsce święto kobiet zaczęliśmy obchodzić po wojnie. Właśnie w okresie PRL Dzień Kobiet był najhuczniej obchodzony. W końcu wtedy promowano równouprawnienie kobiet i ich dostęp do zawodów uważanych do tej pory za typowo męskie. Ówcześnie prezentami na Dzień Kobiet były towary deficytowe, zatem wspomniane już rajstopy, ale i kawa czy słodkości. Dziś częściej mężczyźni wręczają róże lub tulipany, a wtedy obowiązkowym dodatkiem były goździki. Właśnie ze względu na genezę tego święta nie można zapominać o nim w zakładach pracy i w tym dniu należy docenić pracę kobiet drobnym upominkiem. Naszym zdaniem słodkie prezenty na Dzień Kobiet sprawdzą się doskonale.

Jakie słodkości podarować kobietom na Dzień Kobiet?

Na pewno firma, która zatrudnia kobiety, powinna zadbać o ich wyróżnienie tego dnia. Oczywiście nie musi być to specjalne traktowanie czy zdjęcie z nich części obowiązków. W końcu kobiety chcą, aby w pracy traktować je na równi z mężczyznami. Można jednak postawić na słodki poczęstunek w przerwie. Tutaj doskonale sprawdzą się czekoladki z dedykacją czy też cukierki krówki. Prowadząc sklep i obsługując wiele kobiet, także tych przychodzących z córkami, warto postawić także na lizaki. Słodkie krążki na patyku mogą być okrągłe z życzeniami lub serduszka. Ciekawym wyborem będą ciasteczka z wróżbą. Dzięki nim fundujecie dodatkowo element niespodzianki dla kobiet. Słodkości można wyłożyć na słodkim stole, blacie, ladzie, biurku recepcyjnym. W każdej firmie na pewno znajdzie się dobre miejsce, gdzie można wystawić poczęstunek dla kobiet. Na tę okazję oczywiście można poprosić jednego z mężczyzn, by rozdawał słodkie upominki na Dzień Kobiet.

 

 

Dlaczego słodkie przysmaki to najlepszy wybór na Dzień Kobiet?

Każda kobieta miewa huśtawki nastroju, stąd słodki podarunek na Dzień Kobiet może pomóc zwalczyć chandrę czy gorszy nastrój. Na pewno kawa w gronie koleżanek i coś słodkiego, a także miłe słowo od szefa czy współpracowników od razu poprawiają samopoczucie. Chwila na słodkość może być też momentem odstresowania i zapomnienia o codziennych obowiązkach. Nawet kobiety, które dbają o linię, tego dnia słodkości nie odmówią. Chętnie sięgną po belgijską czekoladkę albo śmietankową krówkę. Na pewno często każdy miewa spadki energii, a połączenie kawy i słodkości może przynajmniej czasowo dodać „powera” do wypełniania kolejnych obowiązków.

 

 

Prezenty na Dzień Kobiet, które zostaną docenione – na co jeszcze można postawić?

Niektóre firmy dysponują pewną pulą pieniędzy na dodatki dla pracowników. Oczywiście można przyznać paniom premie uznaniowe, ale lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w vouchery do SPA. W ten sposób można zafundować kobietom relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków. Oczywiście taki voucher powinien być do wykorzystania przez dłuższy czas, tak by każda kobieta mogła z niego skorzystać. Na pewno może sprawdzić się także voucher do salonu kosmetycznego.

 

Choć kobiety chcą być traktowane na równi z mężczyznami, to jednak w tym jednym dniu – 8 marca – lubią być doceniane w sposób szczególny. Już drobny upominek, taki jak słodka czekoladka z dedykacją wywoła uśmiech na twarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl